DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            23 czerwca 2024

 

  1. 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem.
  1. 2. Przeżywamy dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkich Ojców polecajmy szczególnej opiece św. Józefa, wypraszając bł. Boże i potrzebne łaski, a dla zmarłych dar zbawienia.
  1. 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
  1. 4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W związku z tą uroczystością w przyszła niedzielę po mszy można złożyć ofiary do puszek na tzw. Świętopietrze, na akcje charytatywne w Watykanie
  1. 5. W okresie wakacyjnym Msze św. w sobotę w Rząśni będą o godz. 17.00 i 17.30, w Kodraniu Msza niedzielna w sobotę o godz. 19.00.
  1. 6. O kwiaty do ołtarza na przyszła niedzielę prosimy mieszkańców Będkowa Starej Wsi i Wyrwasu. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty.
  1. 7. W zakrystii można odebrać filmy z peregrynacji w cenie 80 zł. (dla osób zapisanych).
  1. 8. Ks. Arcb. Wacław Depo po 5 latach posługi w naszej parafii odwołał Ks. Michała z naszej wspólnoty i przeniósł do pełnienia funkcji wikariusza w katedrze w Częstochowie. W imieniu nas wszystkich pragnę wyrazić wdzięczność za posługę pośród nas. Za przygotowania dzieci i młodzieży do I Komunii i Bierzmowania, za opiekę duszpasterską nad KSM i Służbą Liturgiczną, za sprawowane Msze i udzielane sakramenty, za posługę w konfesjonale i katechizowanie dzieci i młodzieży. W naszej modlitwie polecajmy dalszą posługę Ks. Michała życząc Mu wielu sukcesów duszpasterskich, naukowych i osobistych. Szczęść Boże. Msza dziękczynna za posługę Ks. Michała w naszej parafii będzie dzisiaj ( w niedzielę), o godz. 11.30.
  1. 9. W związku ze zmianami w tym tygodniu we wtorek i środę nie będzie w kościele Mszy św, a od poniedziałku do środy nieczynna będzie kancelaria.