JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            16 czerwca 2024

1. 1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Dzisiejsza Ewangelia niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
  1. 2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu po pierwszej Mszy św, a w niedzielę o 15.40.
  1. 3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w piątkowy poranek na godz. 8.00.
  1. 4. Dzisiaj odpust ku czci Św. Brata Alberta w Kodraniu. Suma odpustowa o godz. 11.30.
  1. 5. W minionym tygodniu przeżyliśmy peregrynację obrazu M.B. Częstochowskiej. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za świadectwo wiary. Nasze podziękowania pragniemy wyrazić wszystkim, którzy uczestniczyli w misjach. By nie pominąć nikogo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości. Wszystkim, którzy dekorowali trasę wędrówki naszej Matki. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w ubogacenie procesji, druhom dbającym o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać za udział w nabożeństwach i adoracji w dzień i w nocy. Mamy nadzieję, że te wydarzenia pobudzą i umocnią nas w wierze.
  1. 6. Bóg zapłać państwu z prac interwencyjnych za porządki w obejściu kościoła i plebani.
  1. 7. Można jeszcze w zakrystii zapisywać się na film z peregrynacji, który będzie do odbioru w przyszła niedzielę.
  1. 8. Bóg zapłać ofiarodawcą i zbierającym w ubiegłą niedzielę na pomoc dla chorego Piotra Dźbika. Zebrano 2952 zł.