DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    9 czerwca 2024

 

  1. 1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  1. 2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po pierwszej Mszy św. wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca.
  1. 3. Jak zapowiadaliśmy dzisiaj przed świątynią można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla chorego Piotra Dźbika.
  1. 4. Wczoraj rozpoczęliśmy misje przygotowujące do peregrynacji obrazu M.B. Częstochowskiej w naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten święty czas nam dany. W poniedziałek i we wtorek Msze z naukami misyjnymi o godz. 9.00 i 18.00, w te dwa dni o 21.00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Wtorek to także dzień pojednania z okazją do spowiedzi pół godziny przed Mszą czyli o godz. 8.30 i 17.30.
  1. 5. Środa to najważniejszy dzień w życiu parafii w tym roku – Peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 17.00 w kościele rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, a następnie procesyjnie wyjdziemy powitać obraz, który przybędzie o godz. 17.30. Po procesyjnym wprowadzeniu w świątyni nastąpi powitanie przez proboszcza i przedstawicieli parafii. Około godz. 18.00 Ks. Biskup Antoni Długosz w koncelebrze z kapłanami odprawi Msze w naszej intencji. Po Mszy nastąpi czas naszego osobistego spotkania z Matką. ( kartka).
  1. 6. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do szczególnego przeżycia doby nawiedzenia. Na czas powitania zapraszamy wszystkich, a szczególnie strażaków z pocztami sztandarowymi, których również prosimy o pomoc w zadbaniu o nasze bezpieczeństwo na czas oczekiwania i procesji. Zapraszamy asystę, żywy różaniec, dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, kandydatów do bierzmowania, służbę liturgiczną.
  1. 7. Prosimy o przystrojenie obejść domów. Zwracamy się również z prośbą o pomoc w udekorowaniu trasy procesji. W poniedziałek po Mszy koło godz. 19.00 zapraszamy kilku chętnych panów do pomocy w instalowaniu flag przy drodze.
  1. 8. Zachęcamy również do adoracji wyznaczonej według miejsca zamieszkania. Program adoracji oraz peregrynacji został umieszczony na stronie parafialnej, w gablocie, a także na stoliku pod chórem są kartki do zabrania.