DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       2 czerwca 2024

1. 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
  1. 2. Dzisiaj można nabyć materiały do dekoracji domostw na czas peregrynacji. Wiemy już, że obraz przybędzie od strony Kiełczygłowa, powitanie będzie w okolicy bramy wjazdowej na plebanię. Pożegnanie będzie w bramie kościoła a następnie przejazd ulicą 1 Maja przez Gawłów do Dworszowic Pakoszowych. Zachęcamy by wszystkie domy parafii na ten czas były przystrojone.
  1. 3. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia.
  1. 4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy pomiędzy mszami nabożeństwa do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie uczynimy to podczas procesji eucharystycznej. Dzisiaj procesja podczas nabożeństwa o godz.15.40.
  1. 5. W czwartek o godz. 17.30 Msza na zakończenie otawy Bożego Ciała z procesją do 4 ołtarzy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według podanego porządku, zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatków, Służbę Liturgiczną.
  1. 6. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msze o 17.30 i 18.10. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. 7. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Mszą o godz. 17.30 rozpoczniemy Misje przygotowujące do peregrynacji. Będzie wieczorem tylko jedna msza z liturgii sobotniej. Misje poprowadzi O. Felicjan z zakonu Ojców Franciszkanów..
  1. 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem za zgodą Caritasu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Piotra Dźbika z Pajęczna. Piotr zmaga się z niewydolnością przeszczepionej nerki, niedowładem obustronnym, niedokrwistością oraz zanikiem siatkówki oczu. Ofiary przeznaczone zostaną na terapię , szczególnie dotycząca wzroku.
  1. 9. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała, zarówno ubierającym ołtarze jak i wszystkim zaangażowanym w przebieg procesji.
  1. 10. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 11. W przyszłą niedzielę Msza w Kodraniu będzie o 12.30.

MISJE EWANGELIZACYJNE PRZED PEREGRYNACJĄ

KOPII OBRAZU M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ

SOBOTA 08.06.2024 r.

Godz. 17.30 Msza na rozpoczęcie Misji.

NIEDZIELA 09.06.2024r.

Godz.   8.30 Msza z nauką ogólną

10.00  Msza z nauką ogólną.

11.30  Msza z nauką dla dzieci.

12.30 Kodrań – Msza z nauką ogólną

16.00  Msza z nauką ogólną.

PONIEDZIAŁEK 10.06.2024r.

Godz.   9.00 Msza z nauką ogólną.

18.00 Msza z nauką ogólną.

21.00 Apel Jasnogórski.

WTOREK  11.06.2024r.

Godz.   8.30 Spowiedź św.

9.00 Msza z nauką ogólną.

17.30 Spowiedź św.

18.00 Msza z nauką ogólną.

21.00 Apel Jasnogórski