NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                26 maja 2024

 

  1. 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością. Niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Jednego Boga w Trójcy Osób.
  1. 2. Dziś z grupą dzieci z klas III przeżywamy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.
  1. 3. W imieniu nas wszystkich pragnę serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, przy udziale rodziców wczorajszej młodzieży bierzmowanej za ufundowanie nowych ławek na zewnątrz kościoła i naprawę starych, oraz pokrycie kosztów czyszczenia kostki, jak również przygotowanie obejścia świątyni.
  1. 4. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
  1. 5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz.11.30 dzieci z klasy IV przeżywać będą rocznicę Komunii Św. Próba dla tej grupy będzie w poniedziałek i w piątek o godz. 16.00, a spowiedź w piątek po próbie.
  1. 6. Jak zapowiadaliśmy w przyszłą niedzielę koło kościoła będzie możliwość nabycia materiałów do dekoracji domów, okien, płotów na czas peregrynacji.
  1. 7. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia o godz. 8.30, 10.00 i 16.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Do udziału w procesji zapraszamy Braci i Siostry Strażaków, których prosimy o pomoc w kierowaniu ruchem w czasie procesji. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Ministrantów i Lektorów, Żywy Różaniec, Asystę do niesienia chorągwi, KSM, i wszystkich parafian.
  2. 8. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o 15.40. W ostatni dzień tak zwanej „oktawy" w przyszły czwartek odbędzie się procesja do czterech ołtarzy, na placu przy kościele. O dekorację ołtarzy na zakończenie oktawy prosimy mieszkańców:

I ołtarz dekorują mieszkańcy Gawłowa i Rżowa.
II ołtarz dekorują mieszkańcy Suchowoli i Kolonii Suchowola
III ołtarz dekorują mieszkańcy Pawłowa, Kodrania, Kop, Marcelina
IV ołtarz dekorują mieszkańcy Augustowa, Broszęcina i Kolonii Broszęcin.
Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

  1. 9. Obrusy Maryjne, które zdobią teraz ołtarze zostały zakupione z ofiar, które pozostały z kwiatów do Grobu Pańskiego. Przez nasze niedopatrzenie podczas podziękowania za ofiary na kwiaty nie podziękowaliśmy mieszkańcom ulicy Konopnickiej, co teraz pragniemy uczynić, jednocześnie przepraszając za niedopatrzenie.