ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                            19 maja 2024

1. 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć naszych Parafian, którzy tym darem zostaną umocnieni przez posługę ks. bp Antoniego Długosza w najbliższą sobotę o godz. 11.00..
  1. 2. Jutro na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.
  1. 3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 17,30 i 18.10. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  1. 4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do . kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
  1. 5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy na Mszy o godz. 11.30, dzieci z klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  1. 6. W związku z tym, że w sobotę mamy bierzmowanie, to spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od godz. 16.00, natomiast dla bierzmowanych i ich świadków będzie również w piątek od godz. 19.00. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
  1. 7. Ze względu na I Komunię Msza św. w Kodraniu w przyszłą niedzielę będzie o godz. 8.30.
  1. 8. W sobotę Msza będzie tylko o godz. 18.00. Nabożeństwo po Mszy.
  1. 9. Bóg zapłać mieszkańcom Kolonii Będków za dekorację kwiatową ołtarza.