DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                             4 grudnia 2022

1. 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
  1. 2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  1. 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dary dla Ukrainy. Młodzieży z KSM za spakowanie paczek. Dary składamy tylko do dnia dzisiejszego.
  1. 4. Dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy na różaniec w intencji wiary dzieci.
  1. 5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami), zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.
  1. 6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia przeżyjemy parafialny dzień skupienia połączony ze spowiedzią. W kościele w Rząśni spowiedź będzie od godz. 8.30, a Msza o godz. 9.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, Msza o 17.30. W kaplicy w Kodraniu spowiedź od godz. 16.00, a Msza o 16.30. Dzień skupienia poprowadzi Ks. Marcin Kręciwilk. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  1. 7. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Tego dnia na Msze wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Na Mszy zostaną poświęcone a później rozdane medaliki.
  1. 8. Można jeszcze nabywać wigilijne świece Caritas, a u Pana Organisty opłatki.
  1. 9. W przyszłą niedziele młodzież z KSM przy kościele organizuje kiermasz świąteczny.
  1. 10. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.