XXXIII  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        13 listopada 2022

 1. 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.
 1. 2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.
 1. 3. W związku z Dniem Ubogich Caritas zaprasza nas do włączenia w akcję pomocy Ukrainie.

Zapraszamy do współpracy organizacje z terenu naszej parafii. Specjalne kartony są do odebrania na plebani. Również w kościele pod chórem zostanie wystawiony karton, by można było składać dary.

 1. 4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. 5. Również w następną niedzielę będzie III niedziela miesiąca związana z tacą inwestycyjną. Za tydzień więc zebrana taca, będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Koszt oleju na sezon grzewczy to 15.900 zl.
 1. 6. Także w następną niedzielę druhowie i druhny z OSP Rząśnia będą sprzedawać przed kościołem ciasta, a cały dochód zostanie przekazany na pomoc w zakupie leku dla Jasia z Pajęczna, chorującego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebna suma to 10 mln. zł.
 1. 7. Bóg zapłać Paniom i Panom z prac interwencyjnych za pomoc w porządkowaniu cmentarza. Władzą gminy za życzliwość.
 1. 8. Wczoraj minął termin zgłaszania kandydatów do rady duszpasterskiej. Z żalem trzeba stwierdzić, że nie znalazł się nikt, kto chciałby doradzić i pomóc w tym by ta nasza wspólnota lepiej funkcjonowała.
 1. 9. Prosimy dzieci, których różańce zostały wyeksponowane na wystawie o zabranie na pamiątkę swoich prac do domu.
 1. 10. O dekorację kwiatowa ołtarza za tydzień prosimy mieszkańców Rząśni Górka i Wykno
 1. 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.