XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             6 listopada 2022

  1. 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
  1. 2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  1. 3. Na najbliższy piątek w związku z uroczystościami patriotycznymi Ks. Arcb. Wacław Depo udzielił dyspensy od spożywania potraw mięsnych.
  1. 4. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach do środy o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
  1. 5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  1. 6. Do najbliższej soboty można zgłaszać kandydatury do parafialnej rady duszpasterskiej. Na chwilę obecna nikt się nie zgłosił.
  1. 7. W uroczystość Wszystkich Świętych na seminarium zebrano 1003 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Również tego dnia na cmentarzu zagubiono kluczyki do BMW. Znalazcę prosimy o kontakt.
  1. 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w piątek 11 listopada 2022 roku.

Scenariusz obchodów:
– godz. 14:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Macieja w Rząśni,
– złożenie kwiatów na grobach poległych za ojczyznę na cmentarzu parafialnym w Rząśni,
– uroczysta inauguracja podniesienia flagi „Pod Biało- Czerwoną” (plac przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni).

Po uroczystych obchodach zapraszamy na halę sportową na wydarzenie pn. „XII Muzyczne Drogi do niepodległości, czyli… Łódzkie śpiewa patriotycznie!” – inicjatywę podczas której dzięki Artystom Łódzkiego Domu Kultury będziemy mogli poznać i wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne oraz spędzić chwilę zadumy przy kawie i ciastku.

Podczas obchodów odbędzie się również zbiórka na leczenie i rehabilitację dla naszego sąsiada Bartka Golca.

Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.