XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      30 października 2022

1. 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały.
  1. 2. Jutro, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Zgłoszono ponad 50 prac. Zostały one już ocenione. Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.30 do kościoła. Zostaną rozdane nagrody ufundowane przez dyrektora szkoły w Rząśni i naszą parafię. Różańce można oglądać na stoliku pod chórem.
  2. 3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych, która będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz.11.00 rozpocznie się procesja żałobna, a po niej Msza Święta o godz.12.00 za wszystkich zmarłych. W kościele Msze o godz. 8.30.
  3. 4. W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze tego dnia będą w kościele o godz. 9.00 i 17.30 o 17.00 będzie różaniec z wypominkami. Msze oktawalne będą od 2 do 9 listopada. Do końca oktawy w tygodniu różaniec za zmarłych będzie o godz. 17.00, Msza o 17.30. W niedzielę różaniec o 15.30 Msza oktawalna o 16.00.
  4. 5. Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętach przy bramie głównej ministranci będą zbierać ofiary na seminarium.
  5. 6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  6. 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30.
  7. 8. Bóg zapłać nowożeńcom za udekorowanie ołtarzy. Panią i Panom z prac interwencyjnych za pomoc w sprzątaniu cmentarza, władzą gminy za życzliwość.
  8. 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.