XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          23 października 2022

1. 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
  1. 2. Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Caritas będą sprzedawać znicze przed kościołem. Natomiast młodzież z KSM będzie sprzedawać znicze i wkłady przy pierwszej bramie cmentarza w sobotę, następną niedziele i Uroczystość Wszystkich Świetych.
  1. 3. W poniedziałek po Mszy o 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 4. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. 5. W przyszłą niedzielę po Mszach przedpołudniowych będzie można przed kościołem nabyć ciasta, a cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dla Bartka Golc.
  1. 6. W ubiegłą niedzielę na cele parafialne złożono 2351 zł, a na Fundusz Papieski 811 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  1. 7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe w tygodniu na godz. 17.00, a w niedzielę na 15.30.
  1. 8. Bóg zapłać Panią i Panom z prac interwencyjnych za pomoc przy pracach porządkowych na placu kościelnym i na cmentarzu.
  1. 9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcb. w najbliższym czasie mają zostać przeprowadzone w parafiach wybory do Rady Duszpasterskiej. Kandydatów można zgłaszać, bądź sami mogą się zgłosić od dnia dzisiejszego do 12 listopada. Dobrze by było gdyby kandydaci reprezentowali wszystkie sołectwa. Gdyby kandydatów było za dużo to 13 listopada będą ogłoszeni, a 20 listopada nastąpią wybory.
  1. 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.