XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      16 października 2022

1. 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
  1. 2. Dziś przypada XXII Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Bóg zapłać młodzieży z KSM za pomoc w przeprowadzeniu kwesty.
  1. 3. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz.11.30 uczniowie szkoły w Rząśni przedstawią akademię o swoim Patronie Św. Janie Pawle II. Również uczniowie szkolnego koła Caritas za tydzień koło kościoła sprzedawać będą znicze.
  1. 4. We wtorek, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Naszą modlitwą ogarnijmy pracowników służby zdrowia.
  1. 5. W sobotę, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.
  1. 6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe w tygodniu o 17.00 a w niedzielę o 15.30.
  1. 7. Najbliższa niedziela, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  1. 8. W ubiegłą niedzielę miało miejsce liczenie wiernych. Na Mszach było 701 wiernych ( 459 kobiet i 242 mężczyzn). To o 29 osób więcej niż podczas liczenie w ubiegłym roku. Do Komunii Św. przystąpiło 241 osób.
  1. 9. Bóg zapłać mieszkańcom Będkowa, Starej Wsi, Wyrwasa za dekoracje ołtarza.
  1. 10. W kancelarii i zakrystii można składać na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe.
  1. 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.