XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         9 października 2022

  1. 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  1. 2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
  1. 3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  1. 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe.
  1. 5. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny +Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  1. 6. W imieniu społeczności seminaryjnej pragnę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcą i zbierającym za dary na wsparcie seminarium.
  1. 7. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Stawki jak w zeszłym roku.
  1. 8. Do nabycia są kalendarze rolników na 2023r. w cenie 35 zł.
  1. 9. O dekoracje ołtarza na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców: Będkowa, Starej Wsi, Wyrwasa.
  1. 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.