XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          2 października 2022

1. 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  1. 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.30.
  1. 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy jutro w poniedziałek na godz. 16.45. Zostaną poświęcone i rozdane różańce.
  1. 4. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  1. 5. W środę będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  1. 6. Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. To dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Przypominamy, że do najbliższego czwartku można w ostatnim garażu składać płody rolne na seminarium.
  1. 7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.30.
  1. 8. Bóg zapłać mieszkańcom Rząśni z ulic Konopnickiej i Strażackiej za dekorację ołtarza, jak również trzem rodziną, które złożyły ofiarę na remont plebani.
  1. 9. Zakończono pierwszą część remontu plebani, na który składało się piaskowanie, ankrowanie, klejenie wszelkich pęknięć, wymiana uszkodzonych cegieł, fugowanie i impregnowanie. Koszty tych prac to 70 tys. zł, w całości zostały pokryte z funduszy parafialnych.
  1. 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.