OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   31 lipca 2022

  1. 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  1. 2. Jutro, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  1. 3. Wtorek, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust w Dworszowicach Pakoszowych.
  1. 4. W czwartek, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca.
  1. 5. Najbliższy piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00.
  1. 6. W sobotę, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
  1. 7. W ubiegłą niedzielę z racji święcenia pojazdów na pomoc dla misjonarzy złożono 1517 zl. Bóg zapłać.
  1. 8. Sierpień to miesiąc trzeźwości oraz licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
  1. 9. Bóg zapłać mieszkańcom Rząśni ulic: Kościuszki, Ogrodowej i Ogrody za dekoracje ołtarza.
  1. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.