SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 24 lipca 2022

1. 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  1. 2. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  1. 3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary zebrane z tej okazji zostaną przekazane na pomoc dla misjonarz.
  1. 4. We wtorek, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  1. 5. W piątek około godz.11.30 w Zielęcinie na przerwę obiadową zatrzyma się pielgrzymka Krajeńska.
  1. 6. W ubiegła III Niedziele na potrzeby kościoła złożono 2321 zł. Bóg zapłać.
  1. 7. O dekorację kwiatową ołtarza na przyszła niedzielę prosimy mieszkańców Rząśni ulic Kościuszki, Ogrodowej i Ogrody.
  1. 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.