SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       17 lipca 2022

1. 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  1. 2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  1. 3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  1. 4. W przyszłą niedzielę po mszach poświęcimy pojazdy, z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary zebrane z tej okazji zostaną przekazane fundacji MIVA zajmującej się zakupem pojazdów dla misjonarzy.
  1. 5. W najbliższy poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie czynna po mszach.
  1. 6. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.