PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lipca 2022 r.

1. Obecny czas wakacji niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i naszemu nawróceniu. Temu służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego spotkania z Jezusem.

2. W poniedziałek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna opierała się na słowach: „Módl się i pracuj”.

3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W wielu regionach kraju rozpoczęły się już żniwa. Otaczajmy naszą modlitwą rolników i prośmy o dobrą pogodę dla nich. To szczególnie ważne w aktualnej sytuacji, która grozi zwiększeniem plagi głodu na świecie.

5. Po dwóch latach pielgrzymi przechodzący przez naszą parafię ponownie zwracają się do nas z prośbą o otwarcie swoich domów i życzliwe przyjęcie. Spodziewamy się następujących grup pątniczych:

29 lipca – 38. Krajeńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

9 sierpnia – 30. Elbląska Pielgrzymka Piesza

22 sierpnia – 32. Pielgrzymka Widawska na Jasną Górę

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.