TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      26 czerwca 2022

1. 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
  1. 2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
  1. 3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.50, serdecznie zapraszamy!
  1. 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca: w piątek spowiedź święta od godz. 17.00
  1. 5. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu (od najbliższej soboty) Msze w soboty będą o pół godziny wcześnie czyli o 17.00 i 17.30, a to w związku z tym że w okresie wakacyjnym niedzielne msze w Kodraniu będą w soboty o godz.19.00. Prosimy to uwzględnić szczególnie tych, którzy mają wyznaczone godziny mszy że będzie to o pół godziny wcześniej.
  1. 6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie procesji Oktawy Bożego Ciała.
  1. 7. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 8. W ubiegłą trzecią niedziele na potrzeby parafii zebrano 2008 zł. Bóg zapłać.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek i naszym gościom, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.