DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     19 czerwca 2022

1. 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  1. 2. Dzisiaj o 15.40 zapraszamy na procesję połączoną z nabożeństwem czerwcowym, a w tygodniu o godz. 17.50.

3 W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zwracamy uwagę na korektę godzin mszy, bo pierwsza będzie o godz. 17.00, a druga o 17.30. Po drugiej mszy będzie procesja do 4 ołtarzy (prosimy o przygotowanie ołtarzy na placu kościelnym). Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci w intencji których zostanie odprawiona msza św.

Ołtarze na placu kościelnym na zakończenie oktawy dekorują:
I ołtarz dekorują mieszkańcy z Skoczylasów i Chruścińskiego
II ołtarz dekorują mieszkańcy z Studzienicy, Otoku, Koloni Kiełczygłów
III ołtarz dekorują mieszkańcy Brutusa, Będkowa, Koloni Będków, Żar.
IV ołtarz dekorują mieszkańcy Zielęcina.
Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

1. 4. W czwartek przypada również Dzień Ojca. W modlitwie będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  1. 5. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. 6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  1. 7. W sobotę, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
  1. 8. W poniedziałek na godz.18.40 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 9. W ubiegła niedzielę na operację dla Kubusia zebrano 3350 zł. W imieniu rodziców i Kubusia wszystkim ofiarodawcą pragnę serdecznie podziękować.
  1. 10. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 11. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie procesji Bożego Ciała.
  1. 12. W lipcu i w sierpniu Msze w soboty będą o pół godziny wcześnie czyli o 17.00 i 17.30, a to w związku z tym że w okresie wakacyjnym niedzielne msze w Kodraniu będą w soboty o godz.19.00. Prosimy to uwzględnić szczególnie tych, którzy mają wyznaczone godziny mszy że będzie to o pół godziny wcześniej.
  1. 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.