NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                   12 czerwca 2022

1. 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  1. 2. Dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć akcję pomocy dla Kubusia.
  1. 3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia o godz. 8.30, 10.00 i 16.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Do udziału w procesji zapraszamy Braci i Siostry Strażaków, których prosimy o pomoc w czasie procesji. Zapraszamy Orkiestrę Młodzieżową, Dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy Ministrantów i Lektorów, Żywy Różaniec, Asystę do niesienia chorągwi i feretronów, Harcerzy, KSM, i wszystkich parafian.
  1. 4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. W ostatni dzień tak zwanej „oktawy" w czwartek odbędzie się procesja do czterech ołtarzy, na placu przy kościele. Ołtarze na placu kościelnym na zakończenie oktawy dekorują:
    I ołtarz dekorują mieszkańcy z Skoczylasów i Chruścińskiego
    II ołtarz dekorują mieszkańcy z Studzienicy, Otoku, Koloni Kiełczygłów
    III ołtarz dekorują mieszkańcy Brutusa, Będkowa, Koloni Będków, Żar.
    IV ołtarz dekorują mieszkańcy Zielęcina.
    Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  1. 5. Za tydzień odpust ku czci św. Brata Alberta w Broszęcinie - Kodraniu o godz. 11.30.
  1. 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w tygodniu o godz. 17.50, w niedzielę o 15.40, a w Boże Ciało podczas procesji.
  1. 7. Bóg zapłać mieszkańcom Skoczylasów za wystrój kwiatowy ołtarza.
  1. 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.