ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                               5 czerwca 2022

1. 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów. Prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  1. 2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  1. 3. Jutro, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  1. 4. W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  1. 5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w tygodniu o godz. 17.50, a w niedzielę o 15.40.
  1. 6. W najbliższą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  1. 7. Przez pośrednictwo Caritas zwrócono się do nas z prośbą o pomoc w ratowaniu życia Kubusia Szwagruka, z gminy Nowa Brzeźnica który ma poważną wadę serca, a ratunkiem jest tylko operacja w USA. W przyszłą niedziele młodzież z KSM będzie przed kościołem kwestować na ten cel.
  2. 8. Powoli przygotowujemy się do procesji Bożego Ciała. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z Rząśni: I ołtarz (przy kapliczce naprzeciw ul. Strażackiej) dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Strażackiej, Konopnickiej, Ogrody, Wyhno i Górka Rząśnia. II ołtarz (przy remizie OSP). Dekorują go mieszkańcy Rząśni z ul 1-go Maja, Jasienia, Grabowca, Wysockiego, Mickiewicza oraz Bracia i Siostry Strażacy. III ołtarz Dekorują go mieszkańcy Rząśni z ul.: Waryńskiego. Nowej. Asnyka. Reymonta, Słowackiego, 30-lecia, Prusa, Dąbrowskiej, Norwida i Bielskiego. IV ołtarz (przy ogrodzeniu cmentarza) Dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Kościuszki, Ogrodowej i Trzcinicy.
  3. 9. O kwiaty do ołtarza na przyszła niedziele prosimy mieszkańców Skoczylasów.
  4. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.