WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                               29 maja 2022

1. 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  1. 2. We wtorek, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych.
  1. 3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  1. 4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.50, a w niedziele o 15.40. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  1. 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź święta od godz. 17.00.
  1. 6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
  1. 7. Dzisiaj 33 dzieci przystąpi do I Komunii Św. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do uroczystości, za wystrój kościoła, prace porządkowe, a także ufundowanie nowego Mszału oraz pateny do udzielania Komunii Św. pod dwoma Postaciami. Szczególne podziękowania pragnę złożyć Ks. Michałowi, Pani Katechetce i Panu Organiście za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości, Ks. Zygmuntowi za posługę w konfesjonale.
  1. 8. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w tak zwanym białym tygodniu, na Mszy o godz. 17.30.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

BOŻE   CIAŁO   2022r.

• · 16 czerwca w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z Rząśni:

I ołtarz (przy kapliczce naprzeciw ul. Strażackiej) dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Strażackiej, Konopnickiej, Ogrody, Wyhno i Górka Rząśnia. Dalej pójdziemy ulicą Strażacką i 1-go Maja i dojdziemy do remizy strażackiej, gdzie będzie

II ołtarz (przy remizie OSP). Dekorują go mieszkańcy Rząśni z ul 1-go Maja, Jasienia, Grabowca, Wysockiego, Mickiewicza oraz Bracia i Siostry Strażacy. Z tego miejsca pójdziemy ul. Nową. Przy krzyżu koło placu zabaw będzie

III ołtarz Dekorują go mieszkańcy Rząśni z ul.: Waryńskiego. Nowej. Asnyka. Reymonta, Słowackiego, 30-lecia, Prusa, Dąbrowskiej, Norwida i Bielskiego. Następnie przejdziemy ul. Trzydziestolecia

IV ołtarz (przy ogrodzeniu cmentarza) Dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Kościuszki, Ogrodowej i Trzcinicy. Od czwartego ołtarza pójdziemy ul. Kościuszki do kościoła gdzie zakończymy procesję.

Do udziału w procesji zapraszamy Braci i Siostry Strażaków, których prosimy o pomoc w czasie procesji. Zapraszamy Orkiestrę Młodzieżową, Dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy Ministrantów i Lektorów, Żywy Różaniec, Asystę do niesienia chorągwi i feretronów, Harcerzy, KSM, i wszystkich parafian.