PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                       15 maja 2022

1. 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  1. 2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  1. 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  1. 4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w tygodniu o godz. 17.50, w niedzielę o 15.40. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  1. 5. Wczoraj przeżyliśmy odpust połączony z wizytacją kanoniczną. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie do tej uroczystości. Młodzieży bierzmowanej za prace porządkowe w kościele, rodzicom za ufundowanie nowego nagłośnienia bezprzewodowego na procesje i pielgrzymki. Ks. Michałowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu, Panu Kościelnemu z małżonką za prace porządkowe. Wszystkim, którzy uświetnili procesję odpustową: orkiestrze, strażakom, asyście, żywemu różańcowi, dzieciom od sypania kwiatków, Panu Organiście, ministrantom.
  1. 6. Bóg zapłać Księżom Jubilatom za ufundowanie kielicha do Mszy Św.
  1. 7. W przyszłą niedzielę na mszy o godz.11.30 przeżyjemy rocznice I Komunii Św. Próba będzie w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.. W piątek po próbie będzie okazja do spowiedzi.
  1. 8. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.