TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY           1 maja 2022

1. 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
  1. 2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury tekstów Pisma Świętego. Niech będzie to czas szczególnego rozważania słowa Pana.
  1. 4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe, w tygodniu między mszami około 17.50, a w niedziele i święta o godz.15.40. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
  1. 6. Dzisiaj po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w maju przystąpi do sakr. bierzmowania.
  1. 7. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z racji wspomnienia św. Floriana. Zapraszamy wszystkie jednostki ze sztandarami.
  1. 9. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca: w piątek spowiedź święta od godz. 17.00.
  1. 10. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  1. 10. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci I Komunijne.
  1. 11. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji świątecznej
  1. 12. W ubiegłą niedzielę na Caritas złożono 748 zł. Bóg zapłać.
  1. 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.