DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                           24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  1. 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek po mszach są przeznaczone na działalność Caritas, szczególnie na budowę kliniki dla dzieci.
  1. 3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje i za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  1. 4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  1. 5. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
  1. 6. Po tej niedzieli można już rozebrać dekorację świąteczną w świątyni. Bóg zapłać również tej grupie za ofiarę złożoną na kościół.
  1. 7. W przyszła niedzielę po Mszy o godz.16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która w maju przystąpi do sakr. bierzmowania.
  2. . Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.