NIEDZIELA WIELKANOCNA                                      17 kwietnia 2022

1. 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
  2. 2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Bóg zapłać Paniom i Panom z Rząśni ul. Ogrodowej, Strażackiej, Konopnickiej, Jasienia, Suchej i Wykno za dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy i ołtarzy, pod przewodnictwem Pana Krzysia Włodarczyka i Pani Eli Płaczek. Państwu z prac interwencyjnych za zrobienie porządku wokół kościoła.
  3. 3. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, z całej parafii, którzy składali się na kwiaty do Ciemnicy, do Grobu Pańskiego. Dotarły jeszcze ofiary z Brutusa, Będkowa, Chruścińskiego, Studzienicy i Rekli.
  4. 4. Bóg zapłać: Ks. Wikariuszowi Michałowi za posługę w konfesjonale i za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Panu Organiście za oprawę muzyczną, Panu Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Bóg zapłać Braciom i Siostrom Strażakom ze wszystkich jednostek z całej naszej Parafii razem ze sztandarami, Asyście Parafialnej, dzieciom które sypały kwiatki, Orkiestrze, Parafianom, którzy czuwali przy ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać Strażakom z Broszęcina, którzy pełnili wartę przy Grobie Pańskim, Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. 5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
  6. 4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. 5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach będzie zbierana ofiara do puszek na rzecz Caritas, które zostaną przeznaczone na budowę kliniki psychiatrii dla dzieci. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. 6. W sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, ale tylko grupę która w maju przystąpi do bierzmowania ( klasy VIII i I szk. średniej)

Stojąc przy pustym grobie Zbawiciela, z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia, niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzymy wszystkim błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.