NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ      10 kwietnia 2022

  1. 1. Dziś Niedziela Palmowa. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
  1. 2. W naszej świątyni w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Przed Mszą o 17.45 dzieci I Komunijne otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Adoracja do godz. 22.00.
  1. 3. Wielki Piątek -  to dzień męki i śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Wierni gromadzą się na liturgii Wielkiego Piątku, składającej się z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii Świętej. Od godziny 8.00. rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i będzie trwała do Liturgii Wielkopiątkowej. O godz. 10.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Program adoracji.

  2. 4. Po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i dalsza część adoracji. Po liturgii zaśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary składane tego dnia na tacę przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5 Wielka Sobota jest dniem milczenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Program święcenia.

  1. 6. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godzinie 18:00 od poświęcenia ognia. Przynosimy ze sobą Paschaliki lub świece, zapalimy od Paschału i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w tym dniu odnowią przyrzeczenia chrzcielne przed I Komunią Świętą. Do honorowego trzymania warty przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę prosimy Braci i Siostry Strażaków z Broszęcina
  1. 7. NIEDZIELA ZMARTWCHWSTANIA PAŃSKIEGO Rezurekcja rozpocznie się o godzinie 6.00, Na rezurekcję zapraszam Braci i Siostry Strażaków ze wszystkich jednostek z całej naszej Parafii razem ze sztandarami, Harcerzy, Asystę Parafialną, dzieci do sypania kwiatów, Lektorów i Ministrantów, Orkiestrę Dętą, Żywy Różaniec, KSM oraz wszystkich Parafian i Gości, którzy przyjadą do naszej Parafii. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00, 11.30, 16.00, o 14.30 Msza ślubna, w Kodraniu o godz. 11.30. Nie będzie Mszy o godz. 8.00.
  1. 8. Na stoliku pod chórem można zostawiać koperty Caritas z jałmużna wielkopostną.
  1. 9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego mieszkańcom: Suchowoli Majątek, Grabowca, Suchowoli Wieś, Żar, Rząśni ul. Konopnickiej, Kościuszki, Ogrodowej, Gawłowa i Rżowa, Marcelina, Zielęcina, Skoczylasów