PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       3 kwietnia 2022

1. 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  1. 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Jutro dzień spowiedzi. Rano spowiedź dla dzieci od godz.8.00, po spowiedzi Msza z nauką dla dzieci. Później spowiedź od godz. 9.30, z mszą o godz. 10.00. W Kodraniu spowiedź od godz. 16.30 z mszą o 17.00. W kościele parafialnym spowiedź od godz. 17.30 z mszą o godz. 18.00.
  1. 3. We wtorek ostatni dzień rekolekcji. Msze św. z nauka ogólną będą o godz. 9.30 i 18.00. O godz. 11.00 będzie msza dla ludzi chorych i starszych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  1. 4. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Znajdźmy czas na spowiedź rekolekcyjną. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania 20 minut przed Mszą Świętą.
  1. 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  1. 6. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 20.00. Przejdziemy ulicami Rząśni. O poprowadzenie rozważań prosimy nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz wychowawców szkoły. O zabezpieczenie prosimy strażaków z Rząśni, a o pomoc w niesieniu krzyża i pochodni strażaków z Gawłowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  1. 7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
  1. 8. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM organizuje kiermasz świąteczny.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.