CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   27 marca 2022

1. 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  1. 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. 3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.00.
  1. 4. W Najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. W niedzielę Msze z naukami ogólnymi będą według porządku niedzielnego z dwoma zmianami. Msza w Kodraniu będzie o godz. 12.30, natomiast dzieci zapraszamy na msze na godz. 11.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Dr Sławomir Zabraniak. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na internetowej stronie parafialnej
  1. 5. Proszę w tym roku o dekorację Grobu Pańskiego i ciemnicy w Wielkim Tygodniu mieszkańców Rząśni ulic Ogrodowej, Strażackiej, Konopnickiej, Jasienia, Suchej i Wykno.
  2. 6. Proszę także w poszczególnych wioskach o zebranie ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
  3. 7. W ubiegła niedzielę na potrzeby kościoła zebrano 2275 zł.
  1. 8. W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w umówionym czasie, szczególnie tych którzy nie dadzą rady dotrzeć do kościoła, bo w czasie rekolekcji we wtorek planowana jest Msza dla chorych i starszych.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.