DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM        2 stycznia 2022

1. 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
  1. 2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  1. 3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.
  1. 4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli.
  1. 5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  1. 6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Wcześniej od 16.30 okazja do spowiedzi.
  1. 7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  1. 8. Od jutra rozpoczynamy Msze i spotkania kolędowe. Program został wywieszony w gablocie oraz umieszczony na internetowej stronie parafialnej. Ofiary kolędowe złożone podczas Mszy zostaną przeznaczone na zapłacenie podatku w Kurii od każdego wiernego, bo taki opłacamy, resztę przeznaczymy na odwodnienie kościoła. Przypominamy, że jest możliwość kolędy indywidualnej w domu, ale tylko na zaproszenie rodziny.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.