NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:                                      26 grudnia 2021

1. 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  1. 2. Dzisiaj na zakończenie Mszy poświęcenie owsa.
  1. 3. Jutro obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. We wtorek przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków.
  1. 4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym oraz za zmarłych w mijającym roku będzie o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  1. 5. Ks. Arcb. na piątek sylwestrowy dał dyspensę od spożywania potraw mięsnych. Obowiązuje ona na terenie naszej archidiecezji.
  1. 6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  1. 7. Zgodnie z wytycznymi naszej Kurii w tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej kolędy od domu do domu. Wzorem roku ubiegłego będziemy zapraszać poszczególne grupy na Mszę i spotkanie. Spotkanie rozpoczniemy po Nowym Roku. Program Mszy kolędowych podamy za tydzień. Istnieje również możliwość nawiedzenia domów, ale tylko na zaproszenie danej rodziny. Kolęda indywidualna może być już w tym tygodniu. Umawiać się można na wizyty telefonicznie, bądź w kancelarii czy zakrystii.
  1. 8. W ubiegłą III niedzielę na tacę na potrzeby kościoła złożono 2326 zł. Bóg zapłać za te ofiary.