CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                19 grudnia 2021

1. 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  1. 2. Jak zapowiadaliśmy w ubiegła niedziele dzisiaj młodzież z KSM organizuje kiermasz świąteczny.
  1. 3. Zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 17.30, w piątek o godz. 8.00.
  1. 4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  1. 5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą zwaną Pasterką, o godz. 22.00 w Kodraniu o północy w kościele parafialnym. Pozostałe Msze Święte świąteczne według porządku niedzielnego..
  1. 6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku. Na Mszach poświęcimy owies.
  1. 7. U Pana Organisty można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  1. 8. Zachęcamy do przystąpienia do sakr. pokuty. Spowiadamy codziennie pół godziny przed pierwszą Mszą Św.
  1. 9. Do dzisiejszej Niedzieli dołączony jest dodatek z obrzędem wieczerzy wigilijnej.
  1. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.