TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                      12 grudnia 2021

1. 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
  1. 2. Dzisiaj na Mszy o godz.11.30 poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych.
  1. 3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  1. 4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  1. 5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (jest jeszcze kilka małych świec). Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. U Pana Organisty są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  1. 6. Kuria wydała zarządzenie odnośnie kolędy, gdzie czytamy: wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie „od drzwi do drzwi” nie jest wskazana. Możliwa jest jednak wizyta duszpasterska u tych, którzy wcześniej sami wyraźnie o to poproszą. Zachęca się by księża proboszczowie zapraszali wiernych z poszczególnych ulic czy rejonów parafii na wspólną modlitwę za rodziny do kościołów parafialnych.
  1. 7. W poniedziałek po Mszach Św. o 18.35 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 8. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM organizuje kiermasz świąteczny.
  1. 9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

10. 10 O dekorację na Boże Narodzenie prosimy mieszkańców Studzienicy, Skoczylasów i Chruścińskiego.

10. 11 W zakrystii lub telefonicznie można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w umówionym terminie.

1. 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.