DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                          5 grudnia 2021

1. 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  1. 2. Bóg zapłać Ks. Danielowi Rylskiemu proboszczowi ze Stróży za wygłoszoną naukę rekolekcyjną. Jutro drugi dzień rekolekcji, a jednocześnie dzień spowiedzi. Rano spowiedź będzie od godz. 8.30, a Msza o 9.00. Popołudniowa spowiedź będzie od 16.00 w Kodraniu, a Msza o 16.30. W kościele w Rząśni spowiedź będzie od godz. 16.45, a Msza o 17.30. Starajmy się przyjść do spowiedzi wcześniej nie w ostatniej chwili.
  1. 3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  1. 4. W najbliższy wtorek o godz. 16.00 w szkole w Rząśni odbędzie się mierzenie dzieci I Komunijnych do uszycia strojów.
  1. 5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 8.30 i 17.30.
  1. 6. W związku z tą uroczystością w następną niedzielę na mszy o godz. 11.30 poświęcimy medaliki dla dzieci I Komunijnych, które zostaną rozdane po mszy.
  1. 7. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  1. 8. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. U Pana Organisty są także do nabycia pobłogosławione opłatki.
  1. 9. Od tego numeru cena tygodnika Niedziela wynosi 8 zł.
  1. 10. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.