PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                   28 listopada 2021

1. 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi.
  1. 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”.
  1. 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. W adwencie druga Msza będzie o godz. 18.10.
  1. 4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  1. 6. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce za tydzień w niedzielę i poniedziałek. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W Niedzielę Msze według porządku niedzielnego z naukami ogólnymi. W Kodraniu Msza będzie o 12.15. Spowiedź będzie w przyszły poniedziałek rano o godz. 8.30, o 16.00 w kaplicy w Kodraniu i w kościele od 16.45. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

1. 7. W tym tygodniu przypada także pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  1. 8. Najbliższa 2. niedziela Adwentu to Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. 9. Są już do nabycia świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł, a duże 17 zł.
  1. 10. W ubiegłą niedziele na ogrzewanie kościoła zebrano 2896 zł i 43 gr., czyli około ¼ tego co potrzebne jest na całą zimę.
  1. 11. Bóg zapłać za dekorację adwentową mieszkańcom Brutusa, Otoka i Kolonii Kiełczygłów. W tym roku dekoracją na Boże Narodzenie przypadnie mieszkańcom Studzienicy, Skoczylasów i Chruścińskiego.
  1. 12. Poświęcone dzisiaj opłatki można nabywać u Pana Organisty przed i po Mszach Św. w kościele.
  1. 13. Od przyszłej niedzieli wzrośnie cena tygodnika Niedziela do 8 zł.
  1. 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.