JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA      21 listopada 2021

1. 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
  1. 2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu. Akt ten odmówimy na zakończenie Mszy Św.
  1. 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe planowane są na 5 i 6 grudnia. Spowiedź w poniedziałek 6 grudnia.
  1. 4. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych.
  1. 5. O dekorację adwentowa prosimy mieszkańców miejscowości Brutus, Otok i Kolonia Kiełczygłów.
  1. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.