TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA                           14 listopada 2021

1. 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  1. 2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.
  1. 3. Jutro na godz.18.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Ofiary złożone za tydzień na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Został już zakupiony olej opałowy za 8.600 zł, ale wiadomo że trzeba będzie jeszcze dokupić około tysiąca litrów, więc cały koszt ogrzewania przez zimę wyniesie ponad 12 tys. zł.
  1. 5. W związku z przejściem na czas zimowy godziny Mszy pozostają bez zmian, ale zmieniamy godziny funkcjonowania kancelarii. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.30 do 17.00.
  1. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.