DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA                      3 października 2021

1. 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
  1. 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o 15.30.
  1. 3. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym po Mszy Świętej o godz. 11.30 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
  1. 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić będziemy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  1. 5. W ubiegła niedzielę miało miejsce doroczne liczenie wiernych. W naszej parafii na wszystkich mszach było 671 wiernych ( 402 kobiety i 269 mężczyzn). Komunię św. przyjęło 243 wiernych ( 175 kobiet i 68 mężczyzn).
  1. 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Jak słyszeliśmy w liście po mszach św. przed kościołem za tydzień będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia pomagającej zdolnej, ubogiej młodzieży z terenów wiejskich. Po Mszy o godz.11.30 w imieniu szkoły im. Św. Jana Pawła II w Rząśni zapraszam na krótkie przedstawienie związane z patronem.
  1. 7. Do czwartku można składać płody rolne dla seminarium. Bóg zapłać sołectwom, które te dary już złożyły.
  1. 8. Są do nabycia kalendarze rolników w cenie 28 zł.
  1. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Naszymi modlitwami obejmijmy księdza Michała który w ostatnią środę obchodził święto swego patrona. Wypraszajmy ks. Michałowi Boże bł. zdrowie i potrzebne łaski. Wszystkim wiernym życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.