DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA                          26 września 2021

1. 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  1. 2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. To również dzień imienin Ks. Michała. Msza Św. w Jego intencji będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  1. 3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w tygodniu o godz. 17.00, a niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  1. 4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
  1. 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. 6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz.11.30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy rozdanie różańców i spotkanie z rodzicami tych dzieci. Serdecznie zapraszamy.

1. 7. Bóg zapłać nowożeńcom z wczorajszego ślubu za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 8. W ubiegła III niedzielę na potrzeby kościoła złożono 2168 zł. Bóg zapłać.
  1. 9. Jak co roku Ks. Rektor Seminarium zwraca się z prośbą o wsparcie seminarium płodami rolnymi ( zboże, ziemniaki, warzywa). Dary te można składać w budynku gospodarczym tam gdzie zwykle były składane, do przyszłego czwartku tj. do 7 października, gdyż w piątek rano przyjadą klerycy by je zabrać. Państwa sołtysów proszę o pomoc w zorganizowaniu zbiórki.
  1. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.