DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA                        12 września 2021

1. 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
  1. 2. Jak zapowiadałem tydzień temu dzisiaj po Mszy przed kościołem można złożyć ofiary do puszki na rzecz pomocy dla Afganistanu.
  1. 3. W poniedziałek po Mszach Św. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  1. 5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy z tej okazji w niedzielę na godz. 11.30 na Mszę Świętą, po której będzie krótkie przedstawienie o św. Stanisławie.
  1. 6. Bóg zapłać mieszkańcom Rekli za dekoracje ołtarza. Na przyszła niedziele o kwiaty prosimy mieszkańców Chruścińskiego.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Kartka.