DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA                      5 września 2021

1. 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
  1. 2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Poświęcenie ziarna na wszystkich Mszach Św., które będą o godz. 9.00 i 17. 30.
  1. 3. Przeżywamy dzisiaj dzień łączności z Afganistanem. W przyszła niedziele po Mszach będzie możliwość złożenia ofiar do puszki na wsparcie ich w trudnej sytuacji.
  1. 4. Jak słyszeliśmy w liście w przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Pod chórem na stoliku są plakaty, które można zabrać by przystroić okna na tę okazję.
  1. 5. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza. Na przyszłą niedzielę o dekoracje ołtarza prosimy mieszkańców Rekli.
  1. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.