DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA                         29 sierpnia 2021

1. 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.
  1. 2. W środę 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
  1. 3. Rozpoczynamy również spotkania formacyjne. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie ministrantów. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców szczególnie po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Również w piątek po Mszy Św. będzie spotkanie KSM.
  1. 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Warto może pomyśleć o oczyszczeniu się z grzechów wakacyjnych, szczególnie zaniedbania niedzielnej Eucharystii. W sobotę o godz. 17.30 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i okazja do Komunii Świętej wynagradzającej.
  1. 5. Bóg zapłać mieszkańcom Zielęcina za kwiaty do ołtarza. Na przyszłą niedzielę o kwiaty prosimy nowożeńców.
  1. 6. Bóg zapłać Ks. Michałowi i 13 pątnikom za reprezentowanie naszej parafii na pielgrzymim szlaku.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.