DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA                         22 sierpnia 2021

1. 1. W poprzednią niedzielę na tacę inwestycyjną złożono 2408 zł. Przeszliśmy całą procedurę zleconych przez konserwatora zabytków badań konstruktorskich na plebani z których wyniknęło że trzeba na całej plebani zrobić nowy fundament. Przy okazji zrobimy izolacje i odwodnienie. Wstępny koszt tych prac do 48 tys. zl. Jeśli się uda to jeszcze przed zimą zrobimy odwodnienie kościoła z izolacją fundamentów. Przeprowadzone badania wykazały że mury są przesiąknięte na wysokość 1 m. Czekają nas też prace w kaplicy na cmentarzu związane z naprawą dachu i podbitki.
  2. 2. We wtorek 24.08 po Mszy Świętej o godz. 7.00 wyruszy nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. 18:00 – przybycie do Cykarzewa. Dzień II – 25 sierpnia 2021 r. 7:30 – Msza św. w kościele w Cykarzewie i wymarsz. Około 13:00 – przybycie na Jasną Górę i krótka modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zapisy do jutra do godz. 14.00.
  3. 3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.30.
  1. 4. Pragnę serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi szkoły i pracownikom za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów z Elbląga.
  1. 5. Bóg zapłać nowożeńcom z wczorajszego ślubu za kwiaty do ołtarza, za tydzień prosimy o kwiaty mieszkańców ostatniej części Zielęcina.
  1. 6. Jeszcze raz pragniemy podziękować za uświetnienie uroczystości odpustowej asyście, strażakom, orkiestrze, żywemu różańcowi, ministrantom, dziewczynkom sypiący kwiatki i wszystkim uczestnikom tych uroczystości.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.