WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY            15 sierpnia 2021

1. 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
  1. 2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  1. 3. Jutro przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Św. Rocha. Msze o godz. 9.00, 11.00 i 17.30. Suma odpustowa połączona z procesją będzie na Mszy o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Prałat Kazimierz Bednarski. Zapraszam serdecznie asystę, strażaków, ministrantów, orkiestrę i wszystkich wiernych. Warto pamiętać, że odpust to dzień w którym w danym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie zmarnujmy tej okazji. Pracujących zapraszamy na Msze o godz. 17.30.
  1. 4. Można zapisywać się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki z ubezpieczeniem to 25 zł. Jeśli będą osoby chętne to za przejazdy by była opłata dodatkowa. Szczegóły odnośnie pielgrzymki można uzyskać przy zapisie czy na stronie parafialnej. Przy zapisie każdy otrzyma kartę pielgrzyma do wypełnienia.
  1. 5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 podziękujemy za zebrane plony i pomodlimy się w intencji wszystkich pracujących na roli.
  1. 6. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom prac interwencyjnych za pomoc w porządkowaniu cmentarza. Władzą Gminy za życzliwość.
  1. 7. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza. Na następną niedzielę o kwiat również prosimy nowożeńców.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.