DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             8 sierpnia 2021

1. 1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
  1. 2. Jutro w południe zatrzyma się u nas na przerwę obiadową pielgrzymka z Elbląga. Nasza parafialna pielgrzymka również wyruszy na uroczystość M.B. Częstochowskiej. Po różnych dyskusjach i zaciągnięciu informacji z innych parafii doszliśmy do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie to, że każdego dnia wracać będziemy na nocleg do domu. Przy zapisie będzie można zdeklarować czy własnym pojazdem będziemy wracać czy zamówionym przez nas transportem.
  1. 3. W ubiegła niedzielę na pomoc powodzianom zebrano 894 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.
  1. 4. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je do kościoła. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę.
  1. 5. W przyszły poniedziałek 16 sierpnia przeżyjemy odpust parafialny ku czci św. Rocha. O godz. 11.00 będzie uroczysta suma odpustowa, której przewodzić będzie Ks. Prałat Kazimierz Bednarski. Już dzisiaj serdecznie zapraszam całą asystę, strażaków z pocztami sztandarowymi, orkiestrę i wszystkich wiernych.
  1. 6. W zawiązku z zawirowaniami covidowymi w tym roku nie będzie dożynek gminno-parafialnych. W Niedzielę 22 sierpnia na Mszy o godz. 11.30 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za otrzymane zbiory i pomodlimy się w intencji wszystkich pracujących na roli. Msza ta będzie bez wieńców dożynkowych.
  1. 8. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. Za tydzień o dekoracje ołtarza prosimy również nowożeńców.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Kartka.