OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   1 sierpnia 2021

1. 1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. W związku z moim wyjazdem z posługą odpustową w innej parafii jutro Msza będzie o godz. 8.00. Nie będzie Mszy wieczorem. Nieczynna również będzie jutro kancelaria.
  1. 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.50. Ponieważ jest jeden ksiądz w piątek będzie tylko jedna Msza o godz. 17.30. Gdyby ktoś się nie wyspowiadał przed Mszą to po Mszy będę ewentualnie dalej spowiadał i udzielę Komunii Św.
  1. 3. W piątek przypada również święto Przemienienia Pańskiego.
  1. 4. Bóg zapłać II części Zielęcina za dekoracje ołtarza. W przyszła niedzielę prosimy o dekoracje nowożeńców.
  1. 5. Bóg zapłać za ofiary dla misjonarzy złożone z racji święcenia pojazdów. Wyniosły one 1627 zł. Jak zapowiadałem tydzień temu dzisiaj po mszy można złożyć przed kościołem ofiarę na pomoc dla poszkodowanych wskutek powodzi.
  1. 6. W przyszły poniedziałek 9 sierpnia koło południa zatrzyma się na obiad pielgrzymka z Elbląga. My również planujemy naszą parafialną pielgrzymkę. Na stronie parafialnej internetowej są umieszczone wytyczne Sanepidu odnośnie pielgrzymowania. Warto z nimi się zapoznać zanim zdecydujemy się czy uczestniczyć w pielgrzymce.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.