SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 25 lipca 2021

1. 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”.
  1. 2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone dla fundacji MIVA, która wspomaga misjonarzy.
  1. 3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  1. 4. W czwartek ok. godz. 11.00 w Zielęcinie na przerwę obiadową zatrzyma się 30 osobowa pielgrzymka Krajeńska.
  1. 5. Caritas zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki pieniężnej dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi w całej Europie. W przyszłą niedzielę każdy kto będzie miał życzenie będzie mógł po Mszy św przed kościołem wesprzeć te akcję.
  1. 6. Bóg zapłać mieszkańcom Zielęcina za dekoracje ołtarza. Na przyszłą niedzielę prosimy o dekoracje kolejną część Zielęcina od P. Cybulskich do P. Wawrzyniak.
  1. 7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na tacę na utrzymanie świątyni. W ostatnią niedziele gospodarczą na tacę złożono 1984 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność. W najbliższym czasie powinny ruszyć prace przy plebani i przy kościele.
  1. 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.