SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       18 lipca 2021

1. 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia.
  1. 2. Witamy serdecznie wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy owocnego wypoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.
  1. 3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 18.30 do 19.00
  1. 4. Planowana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Na stronie internetowej parafialnej zostały umieszczone wskazania Sanepidu dla pielgrzymów. Osoby chętne do pielgrzymowania dobrze by się z nimi zapoznały.
  1. 5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Będzie również możliwość złożenia ofiary do puszki na wsparcie fundacji Miva pomagającej naszym misjonarzom w zakupie pojazdów.
  1. 6. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. Na następną niedzielę prosimy o wystrój ołtarza mieszkańców Zielęcina od Stróży do. P. Cybulskich.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.