WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                        16 maja 2021

1. 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  1. 2. Przez cały maj codziennie, zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu między Mszami około 17.50. w niedzielę o 15.40.
  1. 3. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. 4. Powoli przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Na chwilę obecną nie wiemy czy będzie możliwość wyjścia z procesją na ulice, ale jeśli nie będzie wolno to procesję zorganizujemy po placu kościelnym, tradycyjnie do 4 ołtarzy O przygotowanie ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z Rząśni: I ołtarz dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Strażackiej, Konopnickiej, Ogrody, Wyhno i Górka Rząśińska. II ołtarz dekorują mieszkańcy Rząśni z ul 1-go Maja, Jasienia, Grabowca, Wysockiego, Mickiewicza oraz Bracia i Siostry Strażacy. III ołtarz Dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Waryńskiego. Nowej. Asnyka. Reymonta, Słowackiego, 30-lecia, Prusa, Dąbrowskiej, Norwida i Bielskiego. IV ołtarz Dekorują mieszkańcy Rząśni z ul.: Kościuszki,
    Ogrodowej i Trzcinicy.
  1. 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela i nowy numer pisma dla dzieci Tęcza.
  1. 6. Dzieciom z klas III przypominamy o spotkaniach przygotowujących do uroczystości I Komunii.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.